Neprejazdné úseky na cyklotrasách Vyhnianskej a Belianskej oblasti

Bohužiaľ, máme ďalšie dva úseky na cyklotrasách Bajkom k tajchom, ktorým sa až do odvolania vyhnite, lebo sú neprejazdné na bicykli a ak sa v týchto úsekoch už ocitnete, tak prejdete ich len na pešo.

K neprejazdnému úseku v Hodrušskej oblasti na Malom hodrušskom okruhu (modrá cyklotrasa), o ktorom sme informovali tu, pribudli po jednom vo Vyhnianskej oblasti a Belianskej  oblasti.
Vo Vyhnianskej oblasti  je to približne 1,5 km úsek medzi orientačným miestom  70 Pri Žiakovi smerom na orientačné miesto 74 na cyklotrase Vyhniansky okruh (modrá cyklotrasa). Spomínaný úsek je úplne rozoraný po ťahaní dreva z ťažby a zatiaľ nevieme kedy  Štátne lesy upravia povrch lesnej cesty. Odporúčame ukončiť jazdu po Vyhnianskom okruhu v orientačných miestach 70 Pri Žiakovi alebo v orientačnom mieste 76 Repište a použiť na prejazd Bolemanovu trasu (zelená cyklotrasa).
Neprejazdný úsek na cyklotrase Vyhniansky okruh

Ďalší neprejazdný úsek je v Belianskej oblasti a je dlhý približne 1 km. Nachádza sa na modrej cyklotraseOkruh Masaryk medzi orientačnými miestami 54 Pod Lukáčom a 53 Kozelník. Odporúčame uvedený úsek obísť po asfaltovej ceste vedúcej popri uvedenej cyklotrase. Spomínaný úsek musíme dočistiť a preznačiť pre účely horskej cykloturistiky.
Neprejazdný úsek na cyklotrase Okruh Masaryk

O odstránení prekážok a sprejazdnení vyššie uvedených cyklotrás Vás budeme informovať   na našej webovej stránke. Naďalej sledujte aj informácie o zjazdnosti a obmedzeniach na cyklotrasách Bajkom k tajchom v sekcii ZJAZDNOSŤ TRATÍ.

07.08.2015 01:20 by Jan Urek (1 comments)

Go back

Add a comment

Comment by base | 07.09.2016

Zdravíme Vás Evka,

mrzí nás, že ste sa stretli s neprejazdným úsekom na cyklotrasách Bajkom k tajchom. Zlý stav lesnej cesty medzi orientačnými miestami 70 a 74 vo Vyhnianskej oblasti, ktorá sa volá NEVIDZE je dlhodobý problém, s ktorým bojujeme. Drevorubači zo Štátnych lesov lesnú cestu neustále poškodzujú do takého stavu ako ste videli a nerobia žiadnu údržbu tej cesty. O spomínanom nezjazdom úseku sme informovali tu:
http://bajkomktajchom.sk/novinky/items/neprejazdne-useky-na-cyklotrasach-vyhnianskej-a-belianskej-oblasti

Veríme, že aj nepríjemnému zážitku sa vám u nás páčili a opäť sa vrátite na naše cyklotrasy.

Pridať komentár