Zjazdnosť cyklotrás projektu

Skôr, ako sa vydáte objavovať  cyklotrasy projektu Bajkom k tajchom, skúste venovať pár minúť príprave a našej webovej stránke. Okrem mnohých informácií o cyklotrasách a zaujímavostiach okolo nich, pre Vás aktualizujeme informácie o zjazdnosti na cyklotrasách v sekcii ZJAZDNOSŤ TRÁS.  Každý rok je pre nás čo raz ťažšie udržiavať cyklotrasy projektu na takej úrovni, ako ste zvyknutí. Drevorubači pília a ťahajú drevo prakticky v každom kúte Štiavnických vrchov. Tento rok je to akosi intenzívnejšie v porovnaní s minulými rokmi. Mnohí ste si to určite všimli. Nič by na tom nebolo, keby drevorubači po sebe upratali a upravili rozryté lesné cesty. Bohužiaľ, neberú ohľad na to, že mnohé lesné cesty a chodníky sa využívajú aj na iný účel ako je ťažba dreva. Stačilo by, ak by lesní pracovníci nehľadeli len na svoj osobný prospech, hneď by boli Štiavnické vrchy krajšie. Je veľmi náročné a na mnohých miestach aj nemožné upraviť povrch lesnej cesty ručným náradím. Veľká časť cyklotrás Bajkom k tajchom prechádza po lesoch, kde hospodári spoločnosť Mestské lesy Banská Štiavnica, ktorej väčšinovým vlastníkom je mesto Banská Štiavnica. Mnohí z vás si určite myslia, že mesto Banská Štiavnica je silným podporovateľom projektu Bajkom k tajchom. Bohužiaľ, opak je pravdou. Mesto Banská Štiavnica od vzniku cyklotrás, žiadnym spôsobom nepodporilo projekt Bajkom k tajchom, práve naopak. Bojovali sme s mnohými prekážkami a stretli sme sa so znevažovaním našej dobrovoľníckej práce a prínosu projektu cyklotrás pre región Štiavnicka.Mrzí nás to a rovnako aj to, že mnoho úsekov cyklotrás projektu sa stávajú náročnejšími na prejazd.  Netreba sa však báť trošku umazať od blata a možno aj sem tam potlačiť svoj bicykel, veď aj to patrí k horskej cyklistike.

06.23.2016 01:44 by Jan Urek (3 comments)

Go back

Add a comment

Comment by oko | 07.02.2016

prekvapuje ma pristup mesta. ja chodim do Stiavnickych vrchov 1-2 krat mesacne (a to byvam na Zahori) prave kvoli bicyklovaniu. ale mestski uradnici a poslanci sa asi este stale mentalne nepreniesli z minuleho storocia do dnesnej doby, aspon co sa tyka vztahu k zivotnemu prostrediu a trendov v turizme.

Comment by zasho | 08.10.2016

Zdravim.včera sme boli s bratom na vho a za hodrusou v smere na priechodnu nas zastavili polovnici a upozornili ze by po 18 tej by sme uz tadial nemali jazdit na kolko je polovnicka sezona.tyka sa to useku priechodna kerling kesnerovska rumplovska hadova az po cervenu studnu.

Comment by velma | 08.14.2016

Mesto by malo zmenit pristup. Cyklo aktivity tiez patria k sluzbam, ktore sa v tomto regione vseobecne viditelne zlepsuju. Na Bansku Stiavnicu nevrha dobre svetlo takyto postoj k podpore projektu. Sama jazdim po tychto trasach a medzi cyklistami po celom Slovensku je bajkom k tajchom uz POJEM. Chalanom treba za tuto snahu v prvom rade dakovat (asi by sme teraz nejazdili) a nielen chvalit, ale aj ocenit a hlavne pomahat v tom dalej. Dufam, ze sa to zmeni a kompetentni sa zobudia. Neverim, ze mesto takeho vyznamu, stale viac popularnejsie a vyhladavanejsie nedokaze pomoct, ak chce...Alebo cyklisti nie su turisti, ktori mozu priniest do regionu peniaze aj referencie? Spolupraca by urcite pomohla viac...ako "chvalit sa cudzim perim, ze ake vyborne cyklopodmienky Stiavnica ma ...

Pridať komentár