Bajkom k tajchom
ROZHODNITE aj v tomto roku, kde sa použijú 2% z Vašej dane z príjmu za rok 2017.
V minulom roku nás podporilo 28 darcov a 2 spoločnosti. Spolu ste nám poslali  1941,38 EUR.
O použití darovaných finančných prostriedkov v minulom roku sme informovali v samostatnom článku tu.

Ak ste sa v tomto roku rozhodli darovať svoje 2% z dane na iný účel, tak skúste aspoň zvýšiť svoj občiansky tlak na politikov vo svojom regióne, aby začali niečo robiť pre podporu turizmu a ochranu našich lesov, lebo zatiaľ sú to len sľuby bez konkrétnych opatrení.

Ak sa rozhodnete poukázať 2% z dane nášmu občianskemu združeniu, tak je potrebné zaslať do 30.04.2018 na Vašu pobočku Finančného úradu SR (Daňový úrad) Potvrdenie o zaplatení dane, ktoré ste dostali od vášho zamestnávateľa spolu s Vyhlásením o poukázaní sumy 2% zaplatenej dane. Nezabudnite sa podpísať na Vyhlásení, bez podpisu bude vaše Vyhlásenie neplatné.

Potrebné tlačivá si môžete stiahnuť tu:
POTVRDENIE O ZAPLATENÍ DANE
VYHLÁSENIE O POUKÁZANÍ PODIELU ZAPLATENEJ DANE Z PRÍJMOV

Ak si Daňové priznanie k dani z príjmov robíte samy, tak v oddiely VIII. (typ tlačiva A, strana 5.) alebo v oddiely XII. (typ tlačiva B, strana 11.) vyplňte nasledovné identifikačné údaje:
IČO: 42310504
právna forma: občianske združenie
obchodné meno: Bajkom k tajchom
ulica: Kopanice
číslo: 880
PSČ: 96661
obec: Hodruša-Hámre

NEZABUDNITE sa podpísať aj v oddieloch určených pre výpočet  sumy 2% z dane daňového priznania. Ak tam bude chýbať váš podpis, vaše peniaze nám nebudú poukázané.

Podobným spôsobom postupujú právnické osoby (firmy), ak sa rozhodnú poukázať 1% z dane pre náš projekt cyklotrás. Právnické osoby májú možnosť rozdeliť svoj podiel zaplatenej dane medzi viacerých prijímateľov 1% z dane.

Ďakujeme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *