Bajkom k tajchom

Flow trail Helligon je pripravený na sezónu 2023

Ako keby musela mať každá akcia, ktorá výborne vypáli, na začiatku nejakú zápletku, problémy. Najprv to bolo počasie – predpoveď na 29. apríla bola týždeň vopred veľmi nepriaznivá. Počasie v meteo-aplikáciách sa v priebehu týždňa postupne menilo z lejaku na prehánky aby v piatok, deň pred brigádou, ukazoval pohyb mrakov na počasie&radar už iba na nočný dážď, ktorý mal ustať do ôsmej hodiny ráno. Ráno o deviatej bolo naozaj po daždi, museli sme ale riešiť problém s vibračnou doskou. Kamenistá cesta hore zjazdovkou bola po nočnom daždi rozmočená a pri pokuse vyviezť dosku autom nahor sa auto šmýkalo, takže sme ho museli otočiť a dosku previezť okľukou cez Štiavnicu a Hornu Roveň na vrchol zjazdovky, odkiaľ sme ju potom spustili na Helligon. Po trápení s prvou zákrutou, ktorá bola rozmočená, sa už všetko rozbehlo správnym smerom a zažili sme jednu z najvydarenejších brigád.

Veľkú zásluhu na tom majú kamaráti – dobrovoľníci z Nových Zámkov. Brigádu na Helligone si bez nich už ani nevieme predstaviť. Majú to sem viac ako 100 km, ale radi prídu a podržia. Veľmi nám pomohol Martin Kučo Kučera (mimochodom, MK bike service v Štiavnici môžeme všetkým iba odporučiť), ktorý bol poslednou inštanciou – dával zákrutám finálny tvar predtým, než sa po nich prehnala vibračná doska vedená Jančim, Peťom a Vojtom. V Hodruši nám vyrastajú skvelí malí bajkeri, ktorých elán, odolnosť a vášeň ku horským bicyklom sa prejavila v plnej sile aj na našej brigáde – ďakujeme Edkovi s jeho tromi chlapcami – Jožkom, Edkom a Samkom.

Ďakujeme takisto Salamandra Resort za zapožičanie vibračnej dosky a za občerstvenie s vynikajúcim gulášom.

Stretli sme sa s milými a zaujímavými ľuďmi, zažili sme s nimi príjemný deň v prírode a pripravili sme Helligon na novú sezónu. Čo viac si dobrovoľník môže želať ?

Jedna odpoveď

  1. Ahoj,na trailu Helligon je hned v horní části padlý strom přímo v trati. Tedy ještě včera 18.7.2023 tam byl. Jinak krásný trail. Díky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ďalšie články

Máme toho viac, tu je najbližších 6 článkov.