Bajkom k tajchom

Spojazdnenie Stopy salamandry

Na medzinárodný deň detí sme boli spojazdniť na západnú vetvu trasy Stopa salamandry, ktorá vedie od Salamandra Resort (orientačné miesto č. 38)  po Kamenný závoz (37) . Druhá  – východná vetva tejto trasy od Salamandra Resort (38) na Teplý potok (36) bola a je zjazdná.

Obe vetvy Stopy salamandry je možné použiť ako výstupovú trasu na Dolný hodrušský jarok, obe prekonávajú zhruba 170 výškových metrov. Výhodnejšie je používať predovšetkým východnú vetvu smerom na Teplý potok, pretože táto prekonáva tento výškový rozdiel na 2,4 km čo predstavuje prijateľné 7% stúpanie.

V prípade západnej vetvy je to v priemere 10% stúpanie, na niektorých miestach sú však výstupy znateľne strmšie. Značná časť tejto vetvy vedie po úzkom kamenistom chodníku po pravej strane lesnej cesty, ktorý preverí techniku a silu každého jazdca, ktorý je odhodlaný prejsť úsek bez zosadnutia. Chodník úmyselne nečistíme do kameňov a vetvu odporúčame naozaj iba pre kondične a technicky vybavených jazdcov, ktorí ju môžu jazdiť ako test svojej zdatnosti.

Úprava západnej vetvy spočívala predovšetkým v obnovení vyvýšeného chodníka, ktorého povrch bol neprejazdný a značne poškodený po predchádzajúcej ťažbe. Takto vyzeral kamenistý chodník pred rokom, prv než prebehla ťažba:

A takto sme ho upravili:

Pokiaľ sa považujete za dobrých horských cyklistov, otestujte sa na tomto úseku. Skúste to bez bateriek  :).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ďalšie články

Máme toho viac, tu je najbližších 6 článkov.