Štatistiky zo sčítača cyklistov na Hornom hodrušskom jarku

25. mája tohto roku sme na Hornom hodrušskom jarku nainštalovali sčítač cyklistov. Zariadenie bolo kúpené vďaka podpore 33 prispievateľov výzvy na stránke Ľudia ľudom a niektorým poskytovateľom ubytovania v Štiavnickom regióne.

Hlavným zámerom pri kúpe sčítača bolo získanie nespochybniteľných a časovo detailne štruktúrovaných informácií z terénu. Hoci sa jedná o údaje iba z jedného úseku na jednej trase z celkového množstva 28 cyklotrás (vrátane 10 spojok), dá sa z týchto údajov odvodiť minimálne návštevnosť tejto trasy a tiež správanie horských cyklistov počas pracovných dní, alebo víkendov. Tu sú najzaujímavejšie údaje zo sčítača:

Sledované obdobie: od 25. mája do 10. novembra 2019

Celkový počet prejazdov: 3201

Denný priemer: 19

Denný priemer cez víkend: 34

Denný priemer cez pracovný týždeň: 12

 

1 Response

  1. 26. decembra 2020

    […] V máji 2019 sme spustili na Hornom hodrušskom jarku sčítač cyklistov s cieľom získať nespochybniteľné údaje o premávke na tomto populárnom úseku horských cyklotrás Bajkom k tajchom. Sčítač je umiestnený na Veľkom hodrušskom okruhu v úseku medzi orientačným miestom č. 21 Červená studňa a križovaním so zjazdovkou Salamandra. Podrobné informácie o číslach z prvej sezóny sčítača za rok 2019 nájdete v tomto článku. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *