Bajkom k tajchom

Viac ako 1000 horských cyklistov na Hornom hodrušskom jarku

V nedeľu 14. júla zaznamenal náš sčítač cyklistov 1010 prejazdov po cyklotrase vedúcej popri Hornom hodrušskom jarku od jeho inštalácie 25. mája 2019.
Okrem celkového počtu cyklistov poskytuje sčítač množstvo ďalších detailných informácií. Dozviete sa napríklad, ktorý deň bolo na cyklotrase naviac cyklistov v sledovanom období, alebo v ktorých hodinách sa jazdí po cyklotrase najviac – či už počas víkendu, alebo v pracovných dňoch.
Najviac cyklistov, presne 94, jazdilo po cyklotrase popri Hornom hodrušskom jarku 5. júla a najčastejšie jazdíte v čase okolo jedenástej hodiny dopoludnia.

Sčítač bol nainštalovaný s cieľom získať presné a nespochybniteľné údaje o pohybe cyklistov, aj keď iba na jednej cyklotrase. Financie na sčítač boli vyzbierané prostredníctvom výzvy na portáli Ľudia ľuďom. Ide o prvé zariadenie tohto druhu, ktoré bolo na Slovensku umiestnené na horskú cyklotrasu.

Veľký hodrušský okruh je jednou z 23 cyklotrás projektu Bajkom k tajchom, ktorý pozostáva zo 4 oblastí – Hodrušskej, Vyhnianskej, Belianskej a Banskoštiavnickej. Treba takisto zohľadniť skutočnosť, že sieť cyklotrás Bajkom k tajchom je poprepájaná a k jednému cieľu sa dá dostať minimálne dvomi cyklotrasami, ale sčítač je len jeden. Takže sčítač určite nespočítal všetkých cyklistov pohybujúcich sa po cyklotrasách Bajkom k tajchom v uvedenom období.

Cieľom OZ Bajkom k tajchom je rozvoj horskej cyklistiky prostredníctvom siete legálnych cyklotrás, podpora cestovného ruchu v Štiavnických vrchoch a propagácia regiónu a jeho prírodného a kultúrneho dedičstva. Usiluje sa o ochranu životného prostredia a prírody v Štiavnických vrchoch.

Jedna odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ďalšie články

Máme toho viac, tu je najbližších 6 článkov.